تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب بر محور تفکر اومانیستی است که محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد و مسلمانان نباید نظام آموزشی خود را بر اساس این علوم قرار دهند.

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب بر محور تفکر اومانیستی است که محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد و مسلمانان نباید نظام آموزشی خود را بر اساس این علوم قرار دهند.

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

حقایقی که افشای آن به سود مافیای ثروت و قدرت نیست ...
کتاب تمدن بدلی (نقد مدرنیته، علوم غربی و تکنولوژی در رابطه با سبک زندگی اسلامی)
انتشارات آیین احمد صلی الله علیه وآله
شماره کتابشناسی ملی: 5095005

ارسال به تمام نقاط ایران 09112351774

تلقی نظم ریاضی از انتظام پیچیده هستی همانند آنست که بخواهیم با قطره چکانِ مدرّجی مجموع آب سیاره زمین را اندازه بگیریم!

اگر ساختار پیشرفته ترین ابرکامپیوتر و یا وسایل ارتباطی و حمل و نقل را هزار برابر کنیم به پیچیدگی ساختار یک سلول نخواهد رسید. بشری که پیچیده ترین وسیله حمل و نقلش هزاران مرتبه ساده تر از یک سلول اسب و شتر است، نظم احمقانه ریاضیاتش را با تولید امثال هواپیما و قطار و اتومبیل جایگزین نظم پیچیده قاطر و اسب و شتر می‏کند.

... هنگامی که فیزیک تحولات جهان را با قوانین ساده خود تحلیل می‏کند باور می‏کنیم که جهان با قوانین نیوتن و امثالهم اداره می‏شود و از آن بدتر اینکه براساس همان قوانین اقدام به تولید ماشین‏هایی برای بهتر زندگی کردن می‏کنیم!

ریاضی

... فرمول نیوتن و قوانین ترمودینامیک در سیستم فرضی خود صحیح اند و جواب می‏دهند ولی چون چند پارامتر محدود از بی‏نهایت پارامترهای هستی را لحاظ کرده اند علمی ناقص اند و جهان واقع هرگز آن سیستم ایزوله‏ ای نیست که محاسبه گر آن فرمول‏ها تصور کرده و اگر به همان علم ناقص خود ببالیم و در جهان تصرف کنیم وبا آن قوانین، ماشین‏ها و خودرو‏ها و راکتور و سازه‏ های مسکونی و ... بسازیم به ما نتیجه محدود کار خود را می‏دهند ولی به مقدارِ نقصِ علمی ای که پشتوانه ساخت آن بدان مبتلاست جهان را تخریب می‏کنند.

نظرات  (۶)

۳۱ خرداد ۹۷ ، ۲۱:۱۸ ابراهیم کربلا
علم علمان ، علم الابدان و علم الادیان ؛ لذا علوم دیگر ما را به خدا نمی رساند . همین علم فلسفه هم به خدا نمی رساند و آنقدر بی نهایت است که به کفر میکشاند . ذهن نمی تواند ما را به خدا برساند .
۱۷ تیر ۹۷ ، ۲۲:۴۷ بهنام جدی بالابیگلو

طبق نظر دانشمندان زمین و منظومه شمسی دیر یا زود در معرض نابودی قرار خواهد گرفت و دانشمندان تلاش می کنن که جایی مناسب در فضا برای زندگی پیدا کنند و بشر را به آنجا کوچ دهند

این نظریه کوچ دانشمندان خیلی شباهت دارد با ندای الرحیل پیامبرانبرگرفته از سایت " ندای الرحیل"
پاسخ:
زیاد نظریه دانش!مندان رو جدی نگیر
۲۲ تیر ۹۷ ، ۰۰:۲۷ بهنام جدی بالابیگلو
سلام


حتی زمانیکه مردم بز می چراندند و سوار بر اسب و شتر از بیابانها عبور می کردند، پیامبران حب دنیا را سر  -فرمانده-  کل گناهان می دانستند و مردم را به بیرغبتی نسبت به دنیا دعوت می کردند!
به همین خاطر به نظرم می رسد که پیشرفت و تمدن بشری نمی تواند سرمنشا تمامی اتهامات باشد
صد البته شیوه پیامبران فرق می کرد فی المثل حضرت عیسی ع مردم را دعوت به رهبانیت و کناره گیری می کردند و حضرت محمد صلی الله علیه و آله مردم را دعوت به زهد در متن جامعه می کردند.
پیامبر ما مردم را دعوت به داشتن شغل می کردند و ازدواج را از سنتهای خود می شمردند.
این یعنی زهد را که منشا تمامی حکمتهاست را می توان به کمک آموزه های دین اسلام در متن جامعه برای هر فردی به اوج تعالی خودش رساند. و آموزه های اسلام چنین قدرتی رادارد!
با اینکه منهم معتقدم که تمدن بشری باعث به گل نشستن کشتی معنویت شده بازهم یک اهرمی پرقدرت وجود دارد که این سنگ و شیشه را درکنارهم نگهدارد و آن اهرم آخرت گرایی هست
بدون آخرتگرایی هرچند هیچ تمدنی هم نباشد و بشر جز چراندن بز پیشرفت دیگری  هم نداشته باشد بازهم همانند قابیل کشتی معنویتش به گل خواهد نشست و همراه با آخرتگرایی حتی در متن جامعه و حتی در کاخ فرعون بشر به اوج تکامل معنوی خود خواهد رسید
اگر ریشه تمامی این تمدن گریزی ها را تاثیرات منفی جلوه گریهای مادی که امروزه به اوج خودش رسیده است بدانیم باید بگویم که راه چاره تمدن گریزی نیست بلکه فقط آخرتگرایی هست 
پاسخ:
علیک سلام و رحمت الله
ممنون از شما. با کلام شما تا حدی موافقم.
در کتابم توضیح داده ام که این تمدن کنونی علاوه بر گرفتن فرصت ها و عمر انسان چه مصائب و بحران هایی به ارمغان می آورد. و علاوه بر آن، آن بستری که تجلی صفات فعل و جمال خدا.ند است رهنمون وحدت است و این تمدن پر از رنگ و لعاب دروغین، سرگردان و مشوق کثرتی متوهم.
شما چیزی را می توانید نقد کنید که بر آن احاطه داشته باشید از سخنانتان می توان فهمید که جز اطلاعاتی کلی در زمینه علوم سررشته ای در این حیطه ندارید سعی کنید باتعقل بیشتر سخن بگویید
پاسخ:
برای بحث و گفتگو در خدمتم. البته بهتره قبلا کتاب بنده رو نگاهی بیاندازید.
بنده کارشناسی ارشد شیمی آلی دارم و در دوره دبیرستان جزو نفرات برگزیده استانی در المپیاد شیمی هم بوده ام. و کارشناس کنترل کیفی داروسازی بوده ام ولی برای شناخت علوم غربی می بایست فلسفه و خاستگاه و روش و هدف این علوم را شناخت.
سلام..نور لامپ و مدرنتیه را همه می دانیم
اما بگویید چه باید کرد؟ برویم در غار زندگی کنیم؟
پاسخ:
علیک سلام
چرا غار برادر عزیز؟!
من دارم می روم بخوابم!
جسارت نشود
خلاصه بگویم
این صحبت شما حرف دل من هم هست ولی فقط در حد حرف می ماند
به خیلی دلایل
البته تحسین می کنم این دغدغه ها را
ولی ازش چه در می آید برایمان؟

پاسخ:
بیان این مطالب برای آن نیست که بطور فردی به سوی تغییر سبک زندگی برویم. زیرا انسان موجودی اجتماعی است و اسلام جدایی و انزوا از مؤمنین را روا نمی‏دارد. در واقع هرگز رویکرد فردی و یا گروهی، عملی هم نیست زیرا بنیان‏های زندگی و معیشت ما براساس همین تمدن بنا شده و ترک ناگهانی آن بدون عزم همانی و تدریجی و تعریف دورة گذار میسر نیست.[1] حال که غالب مؤمنین آگاهی و عزم کافی را ندارند، انزوا و تکروی خود دستمایة ابلیس است. متأسفانه هم اکنون سطح فکری مسئولان و بسیاری نخبگان آنقدر نازل است که حضرات دربارة مطلوبیت یا عدم مطلوبیت محصولات تراریخته درحال بحث اند!

مواجهه ما با این فرهنگ و نظام حاکم بر اقتصاد و معیشت، از باب اکل میته است که اگر نخوریم معصیت کرده‏ایم. اگر چه در امور جزئی می‏توان برخی اصلاحات را به قدر وسع و جایگاه هر شخص انجام داد.
حال فایده این مطالب آنست که آگاه باشیم در چه منجلاب و اسارتی به سر می‏بریم و کسی که می‏داند با کسی که این جهنم را بهشت آرمانی زمین می‏انگارد متفاوت است و اگر یارای مقابله با این دجال را نداریم لااقل آورندگان این تمدن را تقدیس نکنیم و قلب و فکرمان در افسون رنگارنگ آن غرق و گمراه نگردد.

[1]. البته به نظر ما با شناخت وضع موجود این تدریج و ارائة دورة گذار هم خیالاتی بیش نیست و هرگز تحقق خارج نمی­پذیرد. زیرا جهت عالم به سوی جهل و گمراهیست مگر آنکه بنیان­های مدرنیته خود به شکست منتهی شود و یا فرجی حاصل گردد.

نقل از کتاب تمدن بدلی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">