تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

... مُشک این سوداگر از ناف سگ است

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

... مُشک این سوداگر از ناف سگ است

مشخصات بلاگ
تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب و در واقع شاخه ای از جهانبینی و شریعت تفکر اومانیستی ست و محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد.

آخرین نظرات

ابتدای ورود وسایل مدرن، تلویزیون و ماشین و ... عده ای متذکر مفاسد این مظاهر دین جدید شده بودند علمایی که آنچه دیگران اکنون هم در آیینه نمی بینند آن زمان در خشت خام می دیدند. ولی عده ای با نگرش سطحی این ابزار آلات را در جهت توسعه مبانی اسلام و رفاه! پذیرفتند.

آن بزرگواری که برای رساندن صدای خودش گفت " بوغ شیطان را بیاورید " متوجه نبود که با استفاده از بلندگو، شریعتی غیر از اسلام بنا می گذارد. ایشان نمی دانست که اگرچه آوردن بلندگو یک دقیقه طول می کشد ولی تبعاتش در نسل های بعد، 15 سال میانگین سن ازدواج را بالا می برد و حداقل 30 سال توان مسکن دار شدن خانواده ها را و همینطور دغدغه ها و مصیبت هایی که از قبل فناوری بر جامعه تحمیل می شود. تحصیل و اشتغال و مسکن و ... اعتیاد و طلاق و مفاسد جنسی و بلوغ زود رس و بیماری ها  و .... حالا علما هزار سال بروند پشت بلندگو فریاد بزنند که جوانها تقوا پیشه کنید ! دختران و پسرانی که تا رسیدن به سن ازدواج همه کار کرده اند!!

هم اکنون که عده ای دم از کشاورزی مدرن می زنند کوته فکرانی هستند که نمی دانند ساخت هر قطعه از ماشین خیل کثیری از کشاورزان را به تعطیلی مزارعشان و سرگردانی جوانی ها در دانشگاه ها و بیگاری در صنایع و ... می کشاند. که حضرات نخبه !! این هزینه های اقتصادی و اجتماعی را در میزان بهره وری، محاسبه نمی کنند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">