تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

... مُشک این سوداگر از ناف سگ است

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

... مُشک این سوداگر از ناف سگ است

مشخصات بلاگ
تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب و در واقع شاخه ای از جهانبینی و شریعت تفکر اومانیستی ست و محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد.

آخرین نظرات

رهبر انقلاب تنها راه رسیدن به رشد اقتصادی را حرکت به سمت اقتصاد دانش‌ بنیان دانستند و گفتند: منظور از اقتصاد دانش‌ بنیان، نگاه علمی و فناورانه به تولید در همه عرصه‌ ها است.

نویسنده: اقتصاد دانش بنیان محکوم به شکست است، با دوامی کوتاه مدت برای کشورهای پایبند به اسلام و اخلاق انسانی و بلند مدت برای استثمارگران.

مهندسی عالم با تکیه بر دانش بشری، ثمره نگاه کافرانه به جهان بوده و بدعتِ تکنولوژی بر بنیان نیازآفرینی بی انتها و شیره کشی نامتعادل از طبیعت در راستای منفعت نظام سرمایه داری استوار است که حیات آن بر گُرده برده انگاری اکثریت در جهت رفاه اقلیت دوام می یابد حال این اکثریت برده و مصرف کننده در داخل همان جامعه، یا خارج از آن در کشورهای مستعمره تعریف شوند.

 

مطالب مرتبط:

رقص خروس
ژاپن، اندکی از عاقبت تکنولوژی + فیلم

 

نظرات  (۱)

 • بهنام جدی بالابیگلو
 • خیلی هنر میخواد گوشی هوشمند بدست بگیری و بنویسی اقتصاد‌دانش‌بنیان‌محکوم‌به‌شکست‌است

  پاسخ:
  ما کلا خانوادگی گوشی هوشمند نداریم. اینها رو با لپ تاپ می نویسم که با استفاده محدود در اختیار خودم هست. که ای کاش از اساس سیم برقی نبود تا ...! و مثل اون چهارپای پشمالوی مظلوم اسم سرمایه داران شیاد غربی رو دانشمند و خادم بشریت نمی گذاشتیم.
  بله اقتصاد دانش بنیان محکوم به شکست است همانطوری که خانواده و روابط انسانی و اخلاق با گوشی های هوشمند محکوم به فروپاشی ست. و همانطوری که بسیاری از احکام فقه و فقاهت در بستر تکنولوژی محکوم به تعطیلی ست. مقاومت کجدار و مریز من و امثال بنده هم معلوم نیست آخر و عاقبتش در دولت جهانگیر ابلیس چی میشه!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">