تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب بر محور تفکر اومانیستی است که محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد و مسلمانان نباید نظام آموزشی خود را بر اساس این علوم قرار دهند.

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب بر محور تفکر اومانیستی است که محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد و مسلمانان نباید نظام آموزشی خود را بر اساس این علوم قرار دهند.

تمدن بدلی ( نقد مدرنیته ، علوم غربی و تکنولوژی )

حقایقی که افشای آن به سود مافیای ثروت و قدرت نیست ...
کتاب تمدن بدلی (نقد مدرنیته، علوم غربی و تکنولوژی در رابطه با سبک زندگی اسلامی)
انتشارات آیین احمد صلی الله علیه وآله
شماره کتابشناسی ملی: 5095005

ارسال به تمام نقاط ایران 09112351774

زمانی این تفکر بوده که مارکسیست، علمی در اقتصاد و مشی زندگیست و نه ایدئولوژی ای در برابر دین الهی. و ما می بایست مسلمانی مارکسیسم باشیم هم اکنون هم اینطور جا زدند که فیزیک و شیمی، پزشکی و ریاضی و سایر علوم غربی و فن آوری های آن، علوم و سبک صحیح زندگی هستند و برای زندگی بهتر و رفاه می بایست مسلمان شیمیدان و ریاضیدان و امثالهم شویم. نمونه اول با انقلاب اسلامی در ایران و سپس با فروپاشی شوروی دوام و پایگاه عملی گسترده ای پیدا نکرد ولی فریب لیبرالیسم و مافیای جهانی ثروت و قدرت در نمونه دوم آنقدر پیچیده است که به راحتی نمی توان مشت او را باز و سودای پسا پرده توسعه را رسوا کرد.

دانشگاه از ابتدا خودش را به عنوان یک دین و ایدئولوژی مطرح نکرد بلکه خودش را به عنوان علم و روشی خنثی که در خدمت هر جهان بینی ای می آید عرضه داشت.

در واقع ابزار اصلی توسعه، بازی با قوه خیال انسان است. به همین دلیل است که دوامی بیشتر از سایر مکاتب مادی داشته و فریب و معمای آن به راحتی فاش نمی شود.

نظرات  (۳)

۲۵ تیر ۹۷ ، ۰۱:۱۲ بهنام جدی بالابیگلو
سلام
تیتر مطلب رو بسیار تند نوشتی و احتمالا خودت هم قبولش نداری!
بردگی قدرتمندان و بردگی ثروتمندان و بردگی بدعت گران چیزی نیست که تازه بوجود آمده باشد

بعنوان مثال حضرت موسی ع با هر سه نوع طاغوت مبارزه کرده هست 
قارونی که می گفت ثروت خودم را با دانش خودم به چنگ آوردم و حسرتی که یک مشت ساده لوح سطحی نگر به فخر فروشی قارون می خوردند...
درسته که قارون خودش کشته شد ولی تفکر قارون بین بنی اسرائیل زنده ماند و مثل سرطان رشد کرد
ولی این را هم بنویسم که خطرناک دانستن دانشجو خیلی بی انصافیست
همیشه مشت نمونه خروار نیست.
شما از یک طرف جمله "تقدیم انرژی هسته ای به آمریکا" را می نویسی و از طرف دیگه دانشجو را خطرناکتر از سرباز صهیونیستی می پنداری!
چیزی که خطرناکه مادیگرایی و دنیا پرستی و قارون زدگی هست و این ربطی به فیزیک و شیمی ندارد.
ما اگر فیزیک و  شیمی نداشته باشیم به راحتی توسط همین غربی ها بلعیده خواهیم شد
یادتان نرود زمانیکه ناو آمریکایی هواپیمای مسافربری ما را زد ما چون موشک نداشتیم نشستیم و فقط نگاه کردیم
موشک را همین دانشجویان خطرناک به کمک دانشی خطرناک تر به نام فیزیک و شیمی برایمان ساخته اند و هیچ ناو امریکایی از ترس همین موشکها توان شلیک به هیچ هواپیمای مسافربری ما را ندارد
پاسخ:
علیک سلام و رحمت الله
برادر عزیز، بنده در شرایط غیبت کسب این علوم رو برای جنبه نظامی لازم دونستم و این رو در کتاب خودم توضیح دادم و براش مثال هاروت و ماروت رو زدم. تفاوت هست بین کسی که تورات موجود رو میخونه تا پاسخ شبهات رو بده با کسی که تورات رو به جای قرآن گرفته.
انرژی هسته ای صلح آمیز یک عبارت متناقضه و این علوم هرگز به سود بشر نیست ولی وقتی دشمن این فن آوری ها رو داره معنی نمیده ما برای مقابله با قدرت شیطانی او نداشته باشیم. همه رو بنده در کتاب توضیح داده ام.
بنده نه تنها تیتر رو قبول دارم بلکه با اصل تکنولوژی و توسعه مخالف هستم نه با استفاده اشتباه از صنعت و تکنولوژی.
۲۵ تیر ۹۷ ، ۱۵:۱۳ محمد علی فتحی
ممنون مطلب خوبی است.

خدا قوت مطالبتون قابل تامل هست
پاسخ:
ممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">